fireofmustang

İÇİNDEKİLER


• Kafein (min150 mg/L- max 320 mg/l), 
• Taurin (min 800 mg/L- max 4000 mg/l),
• İnositol (min 100 mg/L-200 mg/l), 
• Glukoronolakton (min 20 mg/L-2400 mg/l),
100 ml FIRE OF MUSTANG içindeki Vitaminler 
• Niasin (8 mg) 7,92 mg 
• Pantotenik Asit (2mg)
• Vitamin B6 (2mg)
• Vitamin B2 ( 0,6 mg)
• Vitamin B12 (0,2 mcg)

İÇİNDEKİLER (AÇILIMI)
 Taurin molekülü 
TAURIN 800 MG/L – 1 KUTU DA 200 mg  
Taurin, yarı esansiyel methiyonin ve sistin den türetilen sülfür türevi bir aminoasittir.. Vücutta doğal olarak bulunur.
Vücuttaki nörolojik fonksiyonları ve nörolojik iletişim mekanizmasını kuvvetlendirir ve düzenleyerek antioksidan özellikler gösterir.Beyin hasarından sonra vücutta taurin seviyeleri artırılır bunun nedeni nörolojik olarak koruyucu olması ve nörolojik canlandırıcı etkilere sahip oTaurin beynin ve kalbin düzgün çalışması için çok önemli üç mineralin,potasyum,magnezyum ve sodyumun taşınmasında görev alır.

Nörotransmiterlerin üretimi ve beynin korunmasında rol alır.
Bazı çalışmalar L-taurin takviyesi almanın kalp kaslarını kuvvetlendirdiğini,kan basıncını düzenlediğini,kalp hastalıklarından koruduğunu ve aritmiyi engellediğini göstermiştir.
Taurin eksikliğinin nitrik oksit seviyesinde düşmeye,bunun da kaslara kan akışının azalmasına neden olduğu tespit edilmiş.
Taurin yağ metabolizması ve safra için de önemlidir.Yağda çözünen vitaminlerin absorbsiyonu çin gereklidir.Kolestrol düzeyini ayarlar.Antioksidan özelliklere sahiptir.Gözleri güneş ışığnın neden olduğu zararlardan korur,bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Sara,kalp,diyabet,alkolizm,kistik fibrozis ve Alzheimer hastalıklarında fayda sağlayabilir.
Kaynakları:Et,balık,süt,yumurta zengin taurin kaynaklarıdır.
   Glukoronolakton moleküler yapısı

GLUKORONOLAKTON 20 MG/L - 1 KUTUDA 5 mg 
Glucoronolacton doğal olarak insan karaciğerinde yer alan glukoz metabolizması sırasında üretilen bir kimyasaldır.Neredeyse tüm bağ dokuların önemli bir bileşeni olan ve vücut organları için yapısal destek sağlayan doku türüdür. 
 Vücutta askorbik asit üretimi için öncü olarak glucoronolactone kullanmak mümkün;Bu askorbik asit sentezini normal oranını artırmak için belirli testler ile hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda teyit edilmiştir.  
Glucoronolacton;egzersiz ve fiziksel efor nedeniyle yorgunluk performans düşüklüğünde hızlı iyileşme sağladığı için vücut geliştiriciler ve atletler gibi çok efor harcayan sporcular tarafından besin takviyesi olarak kullanılıyor,fiziksel performansını artıran ergojenik etkisi olduğu biliniyor.Aynı zamanda hafıza, konsantrasyon ve uyanıklığı artırdığıda bilinmektedir.Aynı zamanda vücut reflekslerinide geliştirir.
Glucoronolacton;Tahıllarda ve kırmızı şarapda bol miktarda bulunur.

            KAFEİN MOLEKÜLER YAPISI
KAFEİN 150 MG/L - 1 KUTUDA 37,5 MG 
Tein, matein ve guaranin olarak da bilinir. Bir alkaloid olan kafein doğal olarak kahvede, çayda,guarana bitki meyvesinde ve az miktarda, kakoa içinde bulunur.
Kafeinin karakteristik, yoğun bir acı tadı vardir.
kafein, merkezi sinir sistemine etki ederek , beyne giden ve beyinden gelen mesajları hızlandırır ve stimülan etkisi yapar...
Temel farmakolojik özellikleri:
Merkezi sinir sistemin de (MSS) psikotropik etkiyi uyarır.  
Solunum sistemi uyarıcı Kalp atış hızı artırıcı Hafif diüretik etki 
Kafein doğada bulunan bir maddedir. Doğada en az 63 bitkinin tohumlarında ve yapraklarında bulunur.
Çay ve kahve beslenmemizdeki ana kafein kaynaklarıdır.
Kafein nedeniyleenerji içeceklerinin zararlı olduğu ve bağımlılık yaptığı söylenir. Ancak, 250 ml’lik her kutuda 37.5 miligram kafein var; ama aynı büyüklükteki bir fincan kahvedeki kafein 200 mg civarıdır.Enerji içeceğinde çay ve kahvede bulunan kafeinin üçte biri bulunur.Kafeinin, fiziksel ve zihinsel fonksiyonlar üzerindeki yararlı etkileri biliniyor. Bu maddenin tepki hızını, dikkat ve konsantrasyonu arttırdığı ispatlandı. Kafein ayrıca uzun süren aktivitelerde yağ yakımını da uyarır ve böylece vücuttaki yağ depolarının kullanılmasına yardım ederek daha etkin bir enerji kaynağı yaratmış olur.

INOSITOL MOLEKÜLER YAPISI
INOSITOL 100 MG/L – 1 KUTUDA 25 MG
İnositol’den bazen B vitaminiymiş gibi bahsedilir, ancak bu kesinlikle doğru değildir. İnositol, yağ asitleriyle birlikte, hücre membranlarının oluşumu için gerekli fosfolipidlerin şekillenmesini sağlar. Bazı zarla çevrili enzimlerin çalışmasına ve hücre zarlarının bazı maddeleri geçirmesine yardımcı olur. İnositol, sinir iletimini etkiler ve yağların vücut içinde taşınmasına yardımcı olur. Lesitinin oluşumunda, yağ ve kolesterolün yıkımı ve yağ yakımından oluşan enerjinin kullanılmasında önemlidir.
İnositol içeren doğal besin kaynakları arasında, bira mayası, meyveler, lesitin, et, süt, karaciğer, sebzeler, tahıllar, kavun, baklagiller bulunmaktadır.
İnositol eksikliği, kabızlık, saç kaybı, yüksek kan kolesterol seviyesi, sinirlilik, ciltte döküntüler ve değişken ruh hallerine neden olur.
  B2 vitamini moleküler yapısı

RİBOFLAVİN B2 VİTAMİN 
250 ml 1 KUTUDA 1.52 MG  
Günlük tavsiye edilen miktarı karşılama yüzdesi %38
B2 vitamini yani riboflavin, pentoz şeker olan ribitol ve lumikromdan oluşur. Görünür ve uv ışında bozulur. Göz yorgunluğu, kataraktların önlenmesi ve tedavisi için gereklidir; karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasına yardımcı olur. Flavoproteinler denilen bir grup enzimin yapı taşını oluştururlar. Tiamin gibi, bunlar da enerji oluşturmak için glikozun yıkılmasında gereklidirler.Ayrıca deri dokularının, tırnakların ve saçların oksijen kullanımına destek verir, kepekleri giderir.
Hücrede enerji oluşumu ve hücre solunumunda önemlidir.
Kaynakları: en çok süt ve süt ürünleri, bira ve ekmek mayası. böbrek, domates kuru baklagiller, balık, yeşil yapraklı bitkiler, süt, yumurta, karaciğer. tahıllarda yetersizdir.
  NİASİN B3 VİTAMİN Moleküler yapısı

NİASİN B3 VİTAMİN
250 ml 1 KUTUDA 19.80 MG  
Günlük tavsiye edilen miktarı karşılama yüzdesi % 44 
 Diğer adı niasin olan B3 vitamini karbonhidrat metabolizmasında B1 ve B2 vitaminleriyle beraber işlev görür. B1 ve B2 vitaminleri ile B 3 vitamini enerji vitaminleri diye de bilinirB 3 vitamini sağlıklı sinir sistemi için gereklidir.
Karbonhidrat protein ve yağın vücutta kullanılmasını gerçekleştirir.Enerji üretimine yardımcıdır.
Pelagrayı önler. B3 eksikligi ile oluşan hastalık olan pellegra tedavi edilmezse ölümcül sonuç doğurur.Kan dolaşımını düzenler.
Kolesterolü düşürürücü etkisi vardır.
B3 vitamin cinsiyet hormonlarının sentezinde görev alır.
Şizofrenik sorunlarda yararlı olabileceği düşünülmektedir.

PANTOTENİK ASİT B5 VİTAMİN
250 ml 1 KUTUDA 4.95 MG  
Günlük tavsiye edilen miktarı karşılama yüzdesi % 33 
Pantotenik Asit olarak da adlandırılan B5 vitamini hem hayvansal hem de bitkisel kaynaklarda bulunabildiğinden Yunanca "heryer" anlamına gelen "pantos" sözcüğünden kökenini almıştır. Vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Depresyonla savaşmakta olan faydasının yanı sıra mide bağırsak sisteminin normal çalışmasına yardımcı olur; kolesterol, D vitamini, kırmızı kan hücreleri ve antikorların üretimi için gereklidir. 
Normal büyüme ve gelişmeyi destekler. Yiyeceklerin enerjiye dönüştürülmesine yardım eder. Birçok vücut materyalinin sentezine yardımcı olur.Dana eti, karaciğer, balık, tavuk, yumurta, peynir, fasulye, tüm tahıllar, hububatlar, karnabahar, bezelye, avakado, patates, mısır, kuru yemişler de bolca bulunur.
 
 B6 VİTAMİN
250 ml 1 KUTUDA 5.0 MG 
Günlük tavsiye edilen miktarı karşılama yüzdesi % 100
İnsan sağlığı için oldukça önemlidir ve çok çeşitli fonksiyonlar üstlenir. Örneğin protein metabolizmasında görev yapan 100'den fazla enzim için B6 vitamini gereklidir. 
 Aynı zamanda kırmızı kan hücrelerinin üretimi için de çok önemlidir. Sinir sistemi ve bağışıklılık sisteminin düzgün çalışması için gerekli olan B6 vitamini, A vitamini sentezi için gerekli olan bir yapı taşıdır. Kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobin kana oksijen taşır. Vücudumuz hemoglobin üretimi için B6 vitaminine ihtiyaç duyar. B6 vitamini aynı zamanda hemoglobinin oksijen taşıma kapasitesini arttırır. B6 yoksunluğunda kansızlık görülebilir.
 Kalori, protein, vitamin ve mineraller hastalıklarla doğrudan savaşan beyaz kan hücrelerinin oluşumunu sağladığından bağışıklılık sistemi için çok önemlidir. 

B12 VİTAMİN
250 ml 1 KUTUDA 0,5 µg  
Günlük tavsiye edilen miktarı karşılama yüzdesi % 20
B12 vitamini, siyanokobalamin olarak da bilinir. Çoğunlukla karaciğerde olmakla beraber, vücutta çok az miktarda depolanabilir. Sentezi oldukça zor ve çok basamaklı olan B 12 vitamini 1972 yılında sentezlenebilmiştir.
Kırmızı kan hücrelerinin yapımı için gereklidir.
Folik asit almak için gereklidir.Sinir sistemi fonksiyonlarının gerçekleşmesi için gereklidir.Alzheimer hastalığında kilit bir rol oynar.Bağışıklık ve sinir sistemini güçlendirir.
Protein üretiminde önemli rol oynar.Öğrenmeyi kolaylaştırıp,
bellek kalitesini artırır.


© Tüm Hakları Saklıdır.