fireofmustang

SIKÇA SORULAN SORULAR ?

TÜKETİMİN BELLİ BİR ZAMANI YADA ŞEKLİ VARMI?

Enerji ve konsantrasyonunuzu arttırmaya ihtiyaç duyduğunuz her an! Etkisini tam anlamıyla hissetmek için bu içeceği zihinsel ve fiziksel zorlanmanın arttığı zamanlarda, örneğin insanın uykusunu getiren uzun otoban yolculuklarında, yoğun iş günlerinde, zorlayıcı spor etkinliklerinden önce ya da sınava girmeden tüketmelisiniz.Tavsiye edilen, bir kutu konsantrasyon gerektiren işten ya da sporda bir yarışın veya maçın başalamasından yaklaşık 30 dakika önce içmektir, içindekilerin vücut içinde etkisini göstermesi aşağı yukarı bu kadar zaman alır.

ENERJİ İÇECEĞİ SIVININ YERİNİ ALMAYA UYGUN MUDUR?

Hayır, Enerji İçeceği bir enerji içeceğidir. Su kaybını kapatmak için formüle edilmemiştir. Yoğun ve uzun süreli fiziksel performans sırasında yeterli miktarda sıvı alınması çok önemlidir. Yeterli miktarda su alınmazsa, yoğun fiziksel etkinlikler su kaybına yol açabilir. Enerji İçeceği su kaybını telafi etmek için formüle edilmediğinden, spor yapanların yoğun çalışmalar sırasında bolca su içmelerini öneriyoruz. 

GÜNDE KAÇ TANE İÇEBİLİRİM ?

Enerji İçeceği işlevsel bir içecektir, susuzluk giderici değildir. Genel olarak, hazmı kahveninkiyle karşılaştırılabilir; bu da ne kadar içebileceğinizi anlamak için iyi bir yol. Tavsiye edilen, bir kerede içilenler dahil, günlük Enerji İçeceği tüketiminin kişinin kahve tüketimine denk olmasıdır; bu da kişiden kişiye değişir. Bir kutu enerji içeceği içindeki kafein bir fincan filtre kahvedekine eşittir.


FIRE OF MUSTANG UN HAMMADDESİ NE?HAYVANSAL PROTEİN VARMI?

FIRE OF MUSTANG Enerji İçeceği vejeteryanlara uygundur, hayvanlardan elde edilen hayvansal ürünler ya da maddeler içermez.

TAURİN BOĞA TESTİSLERİNDEN Mİ YAPILIYOR? TAURİN BOĞA TESTİSLERİNİN YA DA SPERMİNİN BİR TÜREVİ Mİ?

Taurin, farmakoloji şirketleri tarafından üretilen tamamiyla sentetik bir maddedir ve hayvan ya da hayvansal maddelerden üretilmez.

 ENERJİ İÇECEĞİ’Nİ ALKOLLE KARIŞTIRABİLİR MİYİM?

Enerji İçeceği alkolsüz bir içecektir; ancak, bazı tüketiciler onu farklı alkol türleriyle karıştırmayı seviyor. Biz İçeceği’ni alkolle karıştırılabilecek bir içecek olarak tanıtmıyoruz, çünkü bu, Enerji İçeceği’nin, reklamı yapılan olumlu etkilerine zarar verebilir. Yine de Enerji İçeceği’nin alkol tüketimiyle ilgili olarak herhangi bir etkisinin (pozitif ya da negatif) olduğuna ilişkin hiçbir gösterge bulunmamaktadır. Enerji İçeceği’nin, insanlar alkol tüketiminin zihinsel ve fizİksel etkinliklerine zarar verebileceğini küçümsemediği sürece diğer içecekler gibi alkolle karıştırılmaması için bir sebep yok. Enerji İçeceği bu etkiye karşılık vermek üzere tasarımlanmamıştır. Fazla miktarlarda ve sorumsuzca tüketilen alkolün insan sağılığı ve davranışları üzerinde yan etkileri olduğunu herkes bilir; ancak, bu, ister kola olsun, ister portakal suyu, tonik ya da alkole karıştırılan herhangi bir içecek olsun, alkolden kaynaklanmaktadır, eklenen içecekten değil. 

 ENERJI İÇECEĞİ DOPING MADDELERİ İÇERİR Mİ? KAFEİN İÇERİĞINDEN DOLAYI ENERJI İÇECEĞİ PROFESYONEL SPORCULAR İÇİN YASAKLANMIŞ BIR MADDE DEĞİL MİDİR?

 Enerji İçeceği ne doping maddeleri içerir, ne de profesyonel sporculara yasaktır. Ancak, profesyonel bir sporcunun vücudunda yarış sırasında bulunabilecek kafein miktarı sınırlandırılmıştır. İdrar seviyesi 12 mg/l’den yüksek olan kafein, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) Tıp Komisyonu’nda kara listede bulunan maddelerden biridir. Öte yandan 2-3 kutu Enerji İçeceği tüketimi (160–240 mg kafein) sizi kara listeye aldırmaz, özellikle de tavsiye edildiği üzere spor öncesinde ve sırasında ek sıvı ya da su alırsanız. Denetlemede kafeinin pozitif çıkması için Enerji İçeceği’nin aşırı miktarlarda tüketilmesi ve sporcunun yeterli oranda sıvı almamış olması gerekir. 

FIRE OF MUSTANG ENERJİ İÇECEĞİ HELAL MIDIR?

FIRE OF MUSTANG Enerji İçeceği helaldir. Helal olması tüm dünyada müslüman ülkelerde çok önemlidir. ICRIC The Islamic Chamber Research and Information Center tarafından akredite olan belgelendirme kuruluşlarından alınan helal belgeleri tüm dünyada geçerlidir. Buna dair bir sertifika verilmeden önce üretim yeri ve içindekilerin menşeyi Konsey’in resmi bir yetkilisi tarafından incelenerek kontrol edilmektedir.

SPOR İÇECEKLERİ İLE ARASINDAKI FARK NEDIR? İZOTONİK/HİPERTONİK İÇECEKLER NEDİR?

Genelde spor içecekleriyle karşılaştırmıyoruz. Farklı bileşimlerinden ve içindekilerden dolayı tamamıyla farklı işlevler görürler.Enerji İçeceği bir enerji içeceğidir; diğerleri ise izotonik spor içecekleridir. FIRE OF MUSTANG Enerji İçeceği enerji vermek üzere geliştirildiğinden büyük miktarda karbonhidrat içerir. Bu yüksek enerji seviyeleri Enerji İçeceği’ni hipertonik bir içecek yapar. Başka bir deyişle, bir çözeltideki partikül sayısını ifade eden ozmolalitesi vücut sıvısınınkinden yüksektir. Yüksek seviyelerde enerjinin gerekli olduğu uzun etkinliklerde hipertonik içecekler bu enerji ihtiyacını karşılamak için spordan önce, sonra ve spor sırasında tüketilir. Hipertonik içecekler spor sırasında alınırsa, terlemeyle kaybedilen sıvıyı yerine koyabilmek için suyla birlikte tüketilmelidir. Öte yandan, spor içecekleri su kaybını telafi etmek için formüle edilmiştir. Spor içecekleri izotoniktir,yani ozmolaliteleri bir çözeltideki partikül sayısı vücut sıvısınınkine denktir. Bir içecekte bu partiküller karbonhidrat ve elektrolitleri (klorid, kalsiyum, fosfat, magnezyum, sodyum ve potasyum gibi mineraller) kapsar. Spor içecekleri normalde kafein veya taurin gibi ergojenik (performans artırıcı) maddeler içermez. 

Adres Bilgileri

YAVUZ SELİM CAD.ZÜHTİYE ÖKTEN İŞHANI B BLOK NO:25/15 ANTAKYA / HATAY

Adres Bilgileri

İletişim Bilgileri

EMAİL: info@fireofmustang.com 
TEL: (0326) 225 19 86 
FAX: (0326) 225 19 87